Taijutsu:
(Nyers er vagy er technika) Ez a technika amit ltalban harcmvszetek, vagy termszetes emberi kpessgekkel is eltudnak vgezni. Ms szval, aki taijutsut hajt vgre, az aki kzvetlen verekedsbe, ill harcba keveredik. Ms esetekben a chakrt arra hasznljk, hogy megnvelje a technikjukat, mint pl: a Hyuuga klnban a Gentle Fist stlus, vagy mit Tsunade s Sakura, akik egy helyre, nagy mennyisg chakrt gyjtenek ssze, hogy aztn nagy krt okozanak vele. ltalban vve a legtbb taijustu felhasznl ritkn hasznl a tmadsaiban chakrt.
Jelents alkalmazi:
Genjutsu:
(Illuzi technika) Olyan technikk, amik arra hasznlnak hogy az "ldozat" chakrjban s idegrencerben illziokat hoz ltre, alapveten ez a jutsu egy halad szellemi ninjutsu. Az Uchiha kln a Sharinganjban, vagy egyb magas intelligencival rendelkez technikkra nem hat a genjutsu. A legtbb ltott genjutsu az agy egyszer jtka, amivel az "ldozat" gy rzi hogy valjban megtrtnik, kpesek ilyen llapotban zlelni, ltni, szagolni, s rzseket rezni. Ezenkvl ms alkalmazs genjutsuk is lteznek. Azok, akik a genjutsu hatsa alatt vannak, egyhelyben s ntudatlanul fekszenek, attl fggetlenl, hogy k a gondolataikban ppen mit csinlnak.
Van tbb md, hogy genjutsuval szlljanak szembe az emberek. Mivel ez a techinika egy 2. szemlytl szrmazik, ha megszaktja az ldozat a chakra ramlst, hatstalan lesz az ellenk hasznlt genjutsu. A msik mdszer kicsit drasztikusabb, fjdalommal meg lehet trni az illuzit. Erre plda, amikor Shikamaru s Tayuya kztti harcnl, Shikamaru eltrte az ujjt az rnykval, hogy feloldja Tayuya illzi technikjt. Vgl ms is kpes megszaktani az illuzit egy 3. szemly.
Ninjutsu:
(Ninja technika) egy olyan technika, amivel a chakrdat hasznlod, a felhasznl klnbz dolgokat tud megidzni, amit spontn a nyers ervel nem tudna elrni. Eltren a genjutsutl, amivel az ellenfelet illziokba kergeted, a ninjutsu hatsai igaziak. A ninjutsu chakrt s pecsteket ignyel, s csak ezekkel egytt lehet a chakrt egy specilis tmadsba nteni. Vannak olyan ninjutsu elemek ami tiltott lenne, azonban vannak tmadsok, ahol speclis elemeket is lehet hasznlni. (tz, villm, vz, szl)
|